SURVIVAL UCZNIÓW KLAS ÓSMYCH

W środę odbyła gra terenowo-survivalowa odbywająca się na pszowskiej strzelnicy. Uczestniczyli w niej ósmoklasiści z naszego miasta.

Młodzież, w trakcie gry, realizowała treści z podstawy programowej edukacji dla bezpieczeństwa (terenoznawstwo, elementy szkolenia strzeleckiego).  Nie zabrakło też dodatkowych atrakcji, takich jak: szyfry harcerskie, zaplatanie węzłów, slackline, giga Jenga, próba rozpalania ognia, strzał z łuku do tarczy, układanie z kamyków loga survivalu, bandażowanie. Nie lada wyzwaniem okazało się strzelanie z broni pod okiem instruktorów ze Stowarzyszenia Strzeleckiego Kaliber.

Po tak wyczerpujących zmaganiach, uczniowie odpoczęli przy wspólnym grillu.

Wbrew mało optymistycznym prognozom pogody, aura jednak dopisała, co wpłynęło na bezproblemowy przebieg całego przedsięwzięcia.

Serdeczne podziękowania kierujemy do pana Arkadiusza Glenca – wiceprezesa Stowarzyszenia Kaliber oraz jego współpracowników za poświęcenie swojego czasu i przeszkolenie młodzieży z zakresu obsługi broni i orientacji w terenie. Dziękujemy również harcerzom ze Szczepu Smoki, którzy zadbali o oprawę imprezy, koordynując pracę przy poszczególnych stanowiskach oraz nauczycielom, którzy sprawowali opiekę podczas survivalu.

Dzięki Wam nasi uczniowie mogli bezpiecznie, ciekawie i atrakcyjnie spędzić czas.

do góry