NOWI CZYTELNICY

W dniach 16 i 19 czerwca uczniowie klasy Ia i Ib zostali uroczyście pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Złożyli przyrzeczenie, otrzymali karty czytelnika, pamiątkową przypinkę i z radością wypożyczyli swoją pierwszą książkę.

TYDZIEŃ BIBLIOTEK

Kolejne obchody Tygodnia Bibliotek za nami. Tegoroczne hasło przewodnie brzmiało: „Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka!”. W Dniu Bibliotekarza Panie otrzymały mnóstwo życzeń, tych słownych i tych pisanych, za które serdecznie dziękują. Z okazji tego święta nasi młodzi czytelnicy mogli wziąć udział w zabawie czytelniczej „ROZPOZNAJ BAJKĘ”. Laureatami w dwóch kategoriach wiekowych zostali:

klasy I-III –  Maja Soluch (3a), a w klasach IV-VIII – Julia Prochownik (5a). Podczas całego tygodnia odbyły się również konkursy nawiązujące do przewodniego hasła. W klasach I Mistrzynią Czytania została Maria Sulska (1a).  

W klasach II-III zwycięzcami konkursu na Biblioteczny alfabet zostali: I miejsce – Piotr Cyran (2b), II miejsce – Oliwia Walska (3b), III miejsce – ex aequo Filip Kasprzak (3b) i Julia Lorenc (3a). Wyróżnienia otrzymały Oliwia Waler, Emilia Kołodziej i Małgorzata Chowaniec (3a).

W klasach IV-VI za najlepszy plakat ex aequo I miejsce otrzymali: Emilia Kwiatoń (5b) i Dorian Łasiewicz (5a), II miejsce – Lena Skonieczna (4b), III miejsce – Wiktor Elias (4a). Natomiast w klasach VII-VIII – LEPIEJE – najlepszymi twórcami własnych, krótkich utworów poetyckich których tematem była biblioteka, książka, czytanie, bohater literacki, itp. zostali Alicja Paszyń (8a) oraz Adam Miś (7a).

Wszystkim GRATULUJEMY!!!!!

LEKTURY INACZEJ

Biblioteka z przyjemnością prezentuje efekty pracy z lekturą w klasach 5b, 6b, 8b i 8d. Lapbook, to dobry sposób na uporządkowanie wiadomości z przeczytanej książki.

 

 

 

KSIĄŻKI FUNDACJI POWSZECHNEGO CZYTANIA

Nasza biblioteka wzięła udział w kampanii #Książka Chroni i udało jej się pozyskać 50 książek w języku angielskim, 10 książek po ukraińsku oraz ukraińskie wydanie książki cegiełki „Świat jest piękny. Książka przeciw wojnie". Książki w języku angielskim dostarczyła organizacja International Book Project z Kentucky, woluminy w języku ukraińskim są darem wydawców z Ukrainy. Książka cegiełka powstała dzięki zaangażowaniu polskich pisarzy i ilustratorów. Książki były wysyłane dzięki współpracy Fundacji z Wydawnictwem Nowa Era oraz ogromnej pomocy dystrybutorów Motyleksiazkowe.pl i Platon.

do góry